Osobnosti 

   Herbert Vollmann                  

Okruhy tém

   Médiá - video - nové             
   Médiá - audio - nové            
   Svetonázor a náboženstvo  
   Zdravie a medicína              
   Veda a reč prírody               
   Výchova a vzdelanie            
   Umenie a kultúra                  
   Človek a svet                        
   Duch a duša                         
   Osud a reinkarnácia             
   Smrť a druhý breh                 
   Spoločnosť                            

 Centrum Sveta Grálu 

   Základné informácie             
   Kalendár podujatí                  
   Kde nás nájdete                    
   Fotogaléria                            

 Fórum 

   Prednášky                           
   Príspevky čitateľov              
   Rozšírená listáreň               
   Svet Grálu a médiá             
   Napíšte nám                         

 Servis 

   2 % z dane                            
   Impressum                           
   Kontakt na redakciu             
   Mapa stránok                       

  TÉMA:    Smrť a druhý breh

 
Keď je vidieť neviditeľné
Autor: Petra Rahlfs
 
Spätne si spomínam na to, že už ako dieťa som často radšej sedela sama v kúte a rozprávala sa s fikusmi, než aby som sa hrala s inými deťmi. Videla som aj farby okolo ľudí. Raz si moji rodičia priali, aby som sypala kvetiny pri svadbe známych. Ale keď som uvidela nevestu a ženícha, všetko sa vo mne vzoprelo. Videla som okolo nich kalné farby a povedala som, že to nemôžem urobiť, pretože tí dvaja sa aj tak rozídu, lebo sa k sebe nehodia.

Mávala som teda už ako dieťa také mimozmyslové vnímanie. To všetko však prestalo, keď sa moji rodičia rozviedli. Mala som vtedy šesť rokov. Bol to pre mňa šokujúci zážitok. Spomínam si, že od tej doby ma sprevádzala neustála neistota, začala som aj trochu koktať, nedokázala som sa dobre vyjadriť. No bola som veľmi usilovná, urobila som maturitu, ukončila dvojité vzdelanie, ale stále som sa pýtala sama seba: je to čudné, prečo vlastne žiješ?

A potom, vo svojich tridsiatich dvoch rokoch sa začala medzera medzi 6. a 32. rokom môjho života vyplňovať, začala som sa zase otvárať vnímaniu, ktoré som pociťovala už ako dieťa. Začalo sa to v súvislosti so smrťou mojej babičky, u ktorej som vyrástla a ktorú som, keď ťažko ochorela, takpovediac odprevadila na onen svet. Krátko pred svojou smrťou mi napríklad rozprávala, že bol u nej môj dedko, ktorý zomrel už dávnejšie, a že zase príde, aby si ju odviedol. Zdalo sa mi to vtedy veľmi neobvyklé, pretože som sa dovtedy nikdy nestretla so žiadnou formou ezoteriky, špiritizmu alebo s niečím podobným, a ani som nikdy nečítala žiadnu knihu na túto tému. Načúvala som svojej babičke preto akosi skepticky, ale donútilo ma to premýšľať a sama som prišla na to, že na tom niečo je.

Čo mi však skutočne ukázalo cestu k správnemu pochopeniu, bol zážitok, keď zomrela. Bola som s ňou v úzkom kontakte, takže som spoznala, že sa blíži koniec, bola som pri nej, keď naposledy vydýchla – a potom sa odohralo niečo, čo bolo pre mňa veľkou zmenou: ten láskyplný cit, ktorý som k nej vždy cítila, keď som ju držala v náručí alebo keď sme boli spolu, bol preč! Necítila som k telu, ktoré tu predo mnou ležalo, žiadny vzťah, bolo to niečo cudzie! Ležalo v mojom náručí a ja som si myslela: to predsa nemôže byť pravda, že toto je moja babička! Pri týchto myšlienkach som mala skoro výčitky svedomia! Ale súčasne bolo všetko, čo som k nej dovtedy cítila, ešte tu – lenže to bolo okolo mňa, a už nie v tele. To ma tak fascinovalo, že som po jej smrti, keď telo odviezli, ešte dlho zostala sedieť v miestnosti ponorená do seba. A vtedy som vedela: keby som hovorila touto rečou – pričom som vôbec nevedela, aká „táto reč“ má byť – mohla by som sa ňou ešte stále zhovárať.

Poradenská činnosť v praxi

Spočiatku som začínala bezplatne radiť súkromným osobám, pričom išlo vždy o veľmi praktické veci, napr. prečo sa vyskytovali problémy medzi manželmi alebo prečo mal syn problémy s učením. Neskôr prišli so svojimi problémami aj prví podnikatelia.

Keď niekto položil otázku, sústredila som sa a potom som videla vo svojom vnútri obrazy, ktoré som im následne vyložila. Z toho sa potom dala odvodiť aj konkrétna pomoc pre rozhodovanie v živote. Dnes je to inak. Pri poradenstve sa snažím o súlad so zákazníkom, vcítim sa do neho. To trvá približne desať minút. Často to ide i rýchlejšie, a potom myslím ako on, cítim ako on, dokážem jeho vlastné telo vnímať ako on. Ale pretože ja nie som on, mám k dispozícii z jeho informačného poľa vedomia aj tie informácie, ktoré on prehliadne, pretože k nim nemá priamy prístup. Potom sa pokúsim tieto blokované informácie, ktoré on potrebuje na to, aby sa vedel rozhodnúť pre zmenu, zreteľne popísať tak, aby mohol konať. Je to akoby som zviditeľnila veci, ktoré ležia na jeho pleciach, no ktoré on vidieť nemôže. Ako keby som bola jeho zrkadlom, v ktorom sa on môže pozorovať.
 
(viac vo Svete Grálu č.10/2007

Napíšte nám  svoje osobné skúsenosti a stretnutia s neviditeľnými javmi

  Vytlačiť článok     Poslať odkaz mailom   Zdieľaj článok

Rýchle hľadanie

Kliknite na...

Svet Grálu TV na Youtube

Časopis Svet Grálu
na Facebooku

Kalendár podujatí

Prednášky pre verejnosť
Ponuka podujatí organizovaných 
Neziskovou org. Svet Grálu
a  Nadáciou Posolstva Grálu
v roku 2017
   novinka!

Editoriál

Vážení čitatelia!
V živote sme neočakávane posta- vení pred otázky, ktoré nás, zdá sa, zastihnú vždy nepripravených. Sme postavení pred riešenie ne- predpokladaných, a často aj neže- laných situácií.
Mám známu, ktorá ako sedemnásť- ročná mala autonehodu. Zrazil ju motocykel. Pre dospievajúce dievča to bol šok, s ktorým sa dlho nevedela vysporiadať. Vyvstali otázky. Prečo ja?       Viac...

Knižná ponuka

Abd-ru-shin
Vo svetle Pravdy

Posolstvo Grálu


Tu v predaji

--- A K C I A ---

Kolekcia štyroch DVD!
17,80 € (536,24 Sk)

Pri kúpe celej DVD edície
získate štyri DVD za výhodnú cenu.

Akciová ponuka DVD obsahuje:
DVD Smrť a druhý breh
DVD Strach a depresia
DVD Umrieť dôstojne
DVD Osud a reinkarnácia