Osobnosti 

   Herbert Vollmann                  

Okruhy tém

   Médiá - video - nové             
   Médiá - audio - nové            
   Svetonázor a náboženstvo  
   Zdravie a medicína              
   Veda a reč prírody               
   Výchova a vzdelanie            
   Umenie a kultúra                  
   Človek a svet                        
   Duch a duša                         
   Osud a reinkarnácia             
   Smrť a druhý breh                 
   Spoločnosť                            

 Centrum Sveta Grálu 

   Základné informácie             
   Kalendár podujatí                  
   Kde nás nájdete                    
   Fotogaléria                            

 Fórum 

   Prednášky                           
   Príspevky čitateľov              
   Rozšírená listáreň               
   Svet Grálu a médiá             
   Napíšte nám                         

 Servis 

   2 % z dane                            
   Impressum                           
   Kontakt na redakciu             
   Mapa stránok                       

  TÉMA:    Osud a reinkarnácia

 
Osud. Karma.
Autor: Heinz Forster
 
So všetkými svojimi rozhodnutiami zostávame spojení, až kým po sejbe nenastane žatva. Každým naším rozhodnutím vznikajú určité väzby, ktoré spoluvytvárajú náš osud. A naopak: to, čo nás potom ako karma stretáva, sú zákonité následky našich rozhodnutí, ktoré môžu pochádzať i z našich minulých životov. Aj v Posolstve Grálu je karma základným pojmom, no nie vo fatalistickom zmysle, pretože uplatnením svojej slobodnej vôle máme možnosť jej zlé účinky zoslabiť – práve tak, ako posilniť tie dobré. Svoju karmu si formujeme svojím myslením, rečou a konaním.

SILA MYŠLIENOK, SLOV A ČINOV

Čokoľvek myslíme, hovoríme alebo konáme, pôsobí na nás spätne. Alebo inak povedané: každý z nás si nepretržite vytvára svoju karmu. Preto ak sa chceme tešiť z dobrého, musíme najskôr dobro rozsievať. V Biblii sa hovorí: „Čiňte pokánie!“ Obrátením sa k dobru, a to samozrejme aj na úrovni myšlienok, odvraciame sa od ťaživých spätných karmických účinkov.

Je dôležité vedieť, že našou myšlienkovou činnosťou vznikajú v jemnohmotnom svete formy, ktoré zostávajú v neviditeľnom spojení so svojím pôvodcom. Čomu človek venuje veľa myšlienok, veľa vnútornej energie, to dostáva prílev rovnorodej sily. Je to ako s prácou v záhrade: ak svoju sejbu starostlivo zalievame a hnojíme, sejba vzíde a urodí sa mnohonásobok vysiatych semien. Aj v „záhrade myšlienok“ môžu vzchádzať užitočné rastliny, alebo aj nepotrebná či škodlivá burina. Okolo každého človeka – podľa jeho spôsobu myslenia – „kvitnú“ najrozličnejšie myšlienkové formy, spätne naňho pôsobia, podnecujú ho k zodpovedajúcim činom. „Uschnú“ až vtedy, keď ich prestaneme živiť, pretože sme zmenili svoj spôsob myslenia.

SPÄTNÉ ÚČINKY KARMY

Doteraz sme sa zaoberali vznikom karmických vláken, ktoré zostávajú spojené so svojím pôvodcom a raz sa k nemu vrátia. Kto alebo čo však stanoví túto hodinu? Túto otázku si asi kladie každý, kto veriac v spravodlivosť pozerá na ľudí, ktorým sa navonok vodí dobre, no svojím životom univerzálne zákony nectia, alebo dokonca hrubo porušujú.

V samočinnom pôsobení zákonov stvorenia – rovnako ako zrejú rastliny pod vplyvom svetla, tmy, tepla, chladu, tlaku, vlhkosti, sucha alebo kombináciou týchto vplyvov – tak dozrieva aj karmické dianie resp. spätné pôsobenie. Hovorí sa, že „ na každého raz dôjde“, no nie je a ani nemá byť v našich rukách, kedy sa tak stane.

Náš stav ovplyvnený duchovným chcením spôsobí, že v rámci zákona príťažlivosti rovnorodého druhu sa v určený čas spojí to, čo k sebe patrí. Tak napríklad žiaden človek nepríde na svet v ľubovoľnom, náhodnom okamihu, ale v presne určenom čase. Duši je umožnené inkarnovať sa vtedy, keď pre ňu nadišla správna chvíľa, nastali všetky potrebné okolnosti. Ani tzv. rany osudu nie sú riadené slepou náhodou.

OSLOBODENIE SA OD ZLEJ KARMY

Človek môže jedného dňa prísť k poznaniu, že jeho doterajší život nebol dobrý. Ťaží ho vedomie a chce sa zmeniť. Podvedome tuší, že nedávny nezdar a trápenie je spravodlivým údelom osudu a má obavy, že môže prísť ešte niečo horšie. Na spovedi bol, aj mu na chvíľu odľahlo, no uvedomuje si, že to bremeno len tak neodpadne tým, že sa niekomu zverí, že snáď kňaz odníme jeho vinu. Predsa platí, že čo človek zaseje, to aj zožne a toho sa on bojí. Zároveň sa utešuje výrokom „odpusť a bude ti odpustené“.

Spoznáva, že jeho vinu mu nemôže odpustiť niekto ďalší ako napr. kňaz, odpustiť si môžu len ľudia zúčastnení na spore. Čo má teda robiť? Zisťuje, že zbavenie sa zlej karmy znamená vzájomné odpustenie si a ďalšia práca na sebe samom. Nový začiatok znamená nové priaznivé karmické vlákna a prináša vnútornú zmenu. Je to už iný človek, lepší a tým aj inorodý a práve táto inorodosť spôsobí, že prichádzajúce údery osudu utkané v minulosti nebudú nachádzať rovnorodosť aby sa na vinníkovi zachytili. Budú slabšie alebo len nepatrné. Chmáry sa pomaly rozplývajú a akoby zrazu vyšlo slnko. Doteraz skleslý a smutný človek spoznáva šťastie a dokonca aj lásku. Začína naozaj veriť, ba čo viac, jeho viera sa stáva presvedčením.


Súvisiace články:
Karma. Vieme. Čo chceme?

Určuje Stvoriteľ môj osud?
 
(viac vo Svete Grálu č.29/2011)

Ak vás v článku niečo zvlášť zaujalo, alebo máte v tejto oblasti osobnú skúsenosť, napíšte nám.

  Vytlačiť článok     Poslať odkaz mailom   Zdieľaj článok

Rýchle hľadanie

Kliknite na...

Svet Grálu TV na Youtube

Časopis Svet Grálu
na Facebooku

Kalendár podujatí

Prednášky pre verejnosť
Ponuka podujatí organizovaných 
Neziskovou org. Svet Grálu
a  Nadáciou Posolstva Grálu
v roku 2017
   novinka!

Editoriál

Vážení čitatelia!
V živote sme neočakávane posta- vení pred otázky, ktoré nás, zdá sa, zastihnú vždy nepripravených. Sme postavení pred riešenie ne- predpokladaných, a často aj neže- laných situácií.
Mám známu, ktorá ako sedemnásť- ročná mala autonehodu. Zrazil ju motocykel. Pre dospievajúce dievča to bol šok, s ktorým sa dlho nevedela vysporiadať. Vyvstali otázky. Prečo ja?       Viac...

Knižná ponuka

Abd-ru-shin
Vo svetle Pravdy

Posolstvo Grálu


Tu v predaji

--- A K C I A ---

Kolekcia štyroch DVD!
17,80 € (536,24 Sk)

Pri kúpe celej DVD edície
získate štyri DVD za výhodnú cenu.

Akciová ponuka DVD obsahuje:
DVD Smrť a druhý breh
DVD Strach a depresia
DVD Umrieť dôstojne
DVD Osud a reinkarnácia