Osobnosti 

   Herbert Vollmann                  

Okruhy tém

   Médiá - video - nové             
   Médiá - audio - nové            
   Svetonázor a náboženstvo  
   Zdravie a medicína              
   Veda a reč prírody               
   Výchova a vzdelanie            
   Umenie a kultúra                  
   Človek a svet                        
   Duch a duša                         
   Osud a reinkarnácia             
   Smrť a druhý breh                 
   Spoločnosť                            

 Centrum Sveta Grálu 

   Základné informácie             
   Kalendár podujatí                  
   Kde nás nájdete                    
   Fotogaléria                            

 Fórum 

   Prednášky                           
   Príspevky čitateľov              
   Rozšírená listáreň               
   Svet Grálu a médiá             
   Napíšte nám                         

 Servis 

   2 % z dane                            
   Impressum                           
   Kontakt na redakciu             
   Mapa stránok                       

  TÉMA:    Osud a reinkarnácia

 
Kým sa narodí človek a nechcené tehotenstvo
Autor: Christopher Vasey
 
Na spojenie ducha a tela je potrebná rovnorodosť, ktorá predurčuje aj vývoj počas tehotenstva, pretože inkarnácia ľudského ducha môže prebehnúť až v čase, keď sa nastávajúce telíčko vyvinie do ľudskej podoby. Potom má duch možnosť vteliť sa.

Dovtedy musí zárodok prejsť dlhou a pozoruhodnou cestou vývoja: počas prvých štrnástich dní to ešte nie je skutočné telo, ale len zhluk buniek s priemerom približne jeden milimeter. Na konci prvého mesiaca má embryo tvar fazule päť milimetrov dlhej; nevidno ani nohy, ani ruky, len maličké „pupence“, v ktorých sa vyvíjajú končatiny. Orgány sú prítomné len v náznakoch. Ich vývoj sa v skutočnosti začína až počas druhého mesiaca tehotenstva, keď sa pomaly objavujú aj prvky tváre: dva malé výčnelky budúcich očí, dve jamky na uši… V tomto štádiu meria plod ešte len tri až štyri centimetre a váži dva až tri gramy.


Počas tretieho a štvrtého mesiaca naberá plod stále viac a viac ľudskú podobu. Oči, ktoré ležali ďaleko od seba po oboch stranách hlavy, sa približujú a zakrývajú sa viečkami. Črtajú sa pery, tvarujú uši, končatiny, predovšetkým paže sa predlžujú. Čoskoro sú vytvarované ruky a vyvinuté pohlavné orgány. Okrem toho sa vytvára kostra a zrýchľuje sa vývoj vnútorných orgánov: srdce bije, krv sa už v podstate podobá definitívnemu zloženiu, zmysly sú pripravené vnímať, mozog začína pracovať.

Na konci štvrtého mesiaca sú orgány svojou štruktúrou a funkciou takmer identické s orgánmi novorodenca. Ešte jeden až dva týždne dozrievania – a potom už nestojí inkarnácii ducha do tohto tela v ceste nič, pretože rovnorodosť vyžarovania medzi duchom a fyzickým telom dozretým do ľudskej podoby je už dostatočná.

Keď duch prichádza

Ľudská duša, ktorá sa zdržiavala v blízkosti matky a dorastajúceho telíčka, sa približne v polovici tehotenstva natrvalo spojí so svojím telom, čiže – ako hovoríme – inkarnuje sa. Matka si túto veľkú udalosť uvedomuje vďaka prvým typickým pohybom plodu. Duch vstúpil do tela a začína pohybovať rukami a nohami. Tieto prvé pohyby dieťaťa sa výrazne odlišujú od slabých trhavých záchvevov, ktoré matka cítila v prvej polovici tehotenstva.

Mnohé nastávajúce matky po inkarnácii výrazne pociťujú blízkosť dieťaťa, jeho osobitosť. Podľa druhu vteleného ducha sa môžu objaviť oblažujúce alebo aj stiesňujúce pocity.

Duch sa teda neinkarnuje už v okamihu oplodnenia alebo až pri narodení, ale približne v polovici tehotenstva. Spojovníkom medzi telom plodu a dušou (duša = duch vo svojich jemnohmotných obaloch), je jej najvrchnejší obal: takzvané astrálne telo. Astrálne telo nie je, navzdory častým predstavám, obrazom pozemského tela, ani jeho vyžarovaním; je naopak jeho modelom, podľa ktorého sa telíčko nastávajúceho dieťaťa vyvíja. Embryonálne bunky sa orientujú podľa svojho trojrozmerného modelu. Strácajú postupne svoj všeobecný charakter a následne sa z nich stávajú pečeňové, srdcové, svalové bunky, atď. Až týmto „astrálnym modelom“ je možné vysvetliť, prečo sa telesné bunky, ktoré pôvodne niesli rovnakú „genetickú výbavu“, vyvíjajú odlišne a nadobúdajú ľudskú podobu.

Výstavba organizmu nie je teda riadená len telesnými génmi, ako to veda ešte dnes často predpokladá. Gény síce obsahujú všetky informácie o fyzicky dedičných vlastnostiach, ktoré sú nevyhnutné na vytvorenie nového tela. Tieto informácie však stále nechávajú dostatok možností na mnohoraké variácie a získavajú konkrétnu podobu až pod vplyvom astrálneho tela. Jeho prostredníctvom sú genetické možnosti prispôsobené individuálnym zvláštnostiam inkarnujúceho sa ducha. Napokon dostane každý duch telo „na mieru“, ktoré mu poslúži na ďalší vývoj.

Astrálne telo zostáva nenahraditeľným spojovacím článkom medzi duchom a telom i naďalej, po celý pozemský život.

Nechcené tehotenstvo

Keďže duch dieťaťa sa inkarnuje až v polovici tehotenstva, mohol by snáď niekto dospieť k záveru, že jeho umelé prerušenie pred týmto okamihom by mohlo byť bezproblémové. Skúmanie súvislostí však prináša jasno aj do tejto dnes veľmi kontroverznej témy. Už od počatia sa k rodičom ihneď priblížia rôzne duše, ktoré hľadajú príležitosť na inkarnáciu. Tá z nich, ktorej vlastnosti sa najviac podobajú rodičom, nadviaže jemnými vláknami spojenie s matkou a aj s astrálnym telom. Čím viac vývoj plodu pokročil, tým sú tieto vlákna pevnejšie. Vzťah medzi matkou a dieťaťom sa prehlbuje. U ženy sa prebúdza a vzrastá materinská láska, ktorá bude pre budúci spoločný život s dieťaťom taká dôležitá. Prichádzajúca duša chce opustiť miesto svojho doterajšieho pobytu v jemnohmotnom svete a postupne sa pripravuje na vstup do pozemského prostredia. Duševné zmeny, ktoré prebiehajú súčasne s utváraním plodu, sú teda veľmi ďalekosiahle a sú spojené s veľkými, životne dôležitými nádejami. Násilný potrat tak znamená nielen zničenie žijúceho organizmu a s ním spojeného astrálneho tela, ale zároveň hlboko zasahuje aj do duševného vývoja. Duch smerujúci k svojej inkarnácii je tým donútený opäť sa uvoľniť od hrubohmotných obalov a je tak bezohľadne odstrčený späť do onoho sveta.

Veľa sa už napísalo o telesných ujmách, ktorým sú vystavené ženy po umelom potrate; o vysokých rizikách neskoršieho potratu, predčasného pôrodu alebo mimomaternicového tehotenstva. Okrem toho sa však tieto ženy – nie bez príčiny – sťažujú aj na závažné emocionálne a psychické poruchy, ktoré po umelom potrate pociťujú: pocity previnenia, duševné bolesti, bezmocnosť z nemožnosti napraviť chybu.

„Krátko po zákroku“ opisuje svoje pocity jedna z postihnutých žien: „…a v prvej fáze úľavy som si myslela, že som všetky svoje problémy vyriešila. Aká ilúzia! Postupne som bolestne poznávala dosah svojho činu: nechala som zabiť vlastné dieťa! Pod ťarchou tejto skutočnosti som sa doslova zrútila… V zármutku z tohto činu som žila dva a pol roka. Vedela som, že som veľmi ukrivdila svojmu dieťaťu a sama sebe. Pripustila som, aby bol prerušený život môjho dieťaťa a nechala som si ho vziať, aj keď som ho už milovala. Stala som sa matkou mŕtveho dieťaťa, bolo to neznesiteľné.“ (Citácia z knihy: „Schwei zer Hilfe für Mutter und Kind“, Basel)

Spoznávanie zákonov inkarnácie prináša nový pohľad na zaujímavé súvislosti, ktoré zároveň objasňujú významné deje v ľudskom bytí. Ich rešpektovanie dáva človeku možnosť harmonickejšieho a šťastnejšieho života na svojej ceste vývoja vo stvorení.
 
(viac vo Svete Grálu č.25/2010)

Ak vás v článku niečo zvlášť zaujalo, alebo máte v tejto oblasti osobnú skúsenosť, napíšte nám.

  Vytlačiť článok     Poslať odkaz mailom   Zdieľaj článok

Rýchle hľadanie

Kliknite na...

Svet Grálu TV na Youtube

Časopis Svet Grálu
na Facebooku

Kalendár podujatí

Prednášky pre verejnosť
Ponuka podujatí organizovaných 
Neziskovou org. Svet Grálu
a  Nadáciou Posolstva Grálu
v roku 2017
   novinka!

Editoriál

Vážení čitatelia!
V živote sme neočakávane posta- vení pred otázky, ktoré nás, zdá sa, zastihnú vždy nepripravených. Sme postavení pred riešenie ne- predpokladaných, a často aj neže- laných situácií.
Mám známu, ktorá ako sedemnásť- ročná mala autonehodu. Zrazil ju motocykel. Pre dospievajúce dievča to bol šok, s ktorým sa dlho nevedela vysporiadať. Vyvstali otázky. Prečo ja?       Viac...

Knižná ponuka

Abd-ru-shin
Vo svetle Pravdy

Posolstvo Grálu


Tu v predaji

--- A K C I A ---

Kolekcia štyroch DVD!
17,80 € (536,24 Sk)

Pri kúpe celej DVD edície
získate štyri DVD za výhodnú cenu.

Akciová ponuka DVD obsahuje:
DVD Smrť a druhý breh
DVD Strach a depresia
DVD Umrieť dôstojne
DVD Osud a reinkarnácia