Osobnosti 

   Herbert Vollmann                  

Okruhy tém

   Médiá - video - nové             
   Médiá - audio - nové            
   Svetonázor a náboženstvo  
   Zdravie a medicína              
   Veda a reč prírody               
   Výchova a vzdelanie            
   Umenie a kultúra                  
   Človek a svet                        
   Duch a duša                         
   Osud a reinkarnácia             
   Smrť a druhý breh                 
   Spoločnosť                            

 Centrum Sveta Grálu 

   Základné informácie             
   Kalendár podujatí                  
   Kde nás nájdete                    
   Fotogaléria                            

 Fórum 

   Prednášky                           
   Príspevky čitateľov              
   Rozšírená listáreň               
   Svet Grálu a médiá             
   Napíšte nám                         

 Servis 

   2 % z dane                            
   Impressum                           
   Kontakt na redakciu             
   Mapa stránok                       

  TÉMA:    Osud a reinkarnácia

 
Bola to proste reinkarnácia
Autor: Artur Zatloukal
 
Je návrat duší skutočnosťou? Reinkarnovala sa do malého Jamesa duša pilota, ktorý zahynul v druhej svetovej vojne? Krok za krokom sa chlapcovi rodičia snažia túto záhadu objasniť a s každým ďalším detailom, s každou ďalšou informáciou, ktorá ako čiastočka zapadá do naprosto neuveriteľnej skladačky, sa ich pôvodná nedôvera rozplýva. Podivuhodný príbeh malého Jamesa ukazuje, že na niektoré veci nie je jednoduché nájsť racionálne odpovede.


Povedal im, že štartoval z lietadlovej lode Natoma, že lietal v stíhačke typu Corsair, ktoré mali tú vlastnosť, že pri štarte ťahali doľava a často im pri pristávaní praskali pneumatiky. Jeho kamaráti sa volali Jack Larsen, Leon, Billy a Walter. Pri útoku na japonský ostrov Iwodžima jeho lietadlo zostrelil protilietadlový granát a horiaci stroj sa zrútil do mora. Pri návšteve leteckého múzea sa James – iba trojročný – nedokázal odtrhnúť od expozície vrtuľových lietadiel z vojny a ohuroval otca podrobnými znalosťami.

Vysvetlil mu napríklad, že hák v zadnej časti je určený na zabrzdenie pristávajúceho lietadla na palube lode. Raz pri sledovaní vojnového dokumentárneho filmu v televízii o zostrelení japonskej stíhačky Zero namietol: „Toto nie je Zero, to je Tony!“ Tony hovorili Američania nemeckým stíhačkám Messerschmidt 109, z ktorých niekoľko kusov dopravila do Japonska nemecká ponorka.

Okamih, keď si otec Bruce Leininger po prvý raz sadol k internetu a skúsil si overiť slová svojho syna, bol pre neho šokom: na webových stránkach objavil fotografiu skutočne existujúcej lietadlovej lode Natoma Bay, o ktorej dovtedy nemal samozrejme ani potuchy. Len veľmi zdráhavo a neradi sa obaja manželia postupne zmierovali s myšlienkou, že ich syn neblúzni a nerozpráva nezmysly, ale že je zrejme inkarnáciou letca, ktorý zahynul a ktorého zážitky boli zrejme natoľko silné, že mu nevymizli z pamäti ani po polstoročnej prestávke v záhrobí. Najmä Bruce takú predstavu ostro odmietal z pozície úprimne veriaceho kresťana.

Vyvrátenie myšlienky reinkarnácie bolo pre neho také dôležité, že sa radoval z každej nezrovnalosti a zarmucovalo ho, keď sa ukázalo, že malý James predsa len všetko vykreslil presne. „Bol som pokrstený a vychovaný v metodistickej viere. Každú nedeľu som chodil s matkou a sestrou do kostola… Schádzali sme sa dvakrát do týždňa na štúdium biblie, na diskusie, a snažili sme sa zladiť svoje životy s Božím Slovom…

Ak Jamesove nočné desy boli skutočne prejavom prežitku z minulého života, a teda dôkazom reinkarnácie, potom podľa môjho názoru došlo k porušeniu Božieho sľubu spásy človeka. Ak sa nesmrteľná duša môže sťahovať z jedného tela do druhého, prechádzať z jednej generácie na druhú, akú úlohu potom hrá v živote kresťana vykúpenie? Aký význam má posledný súd, keď môžu duše voľne opúšťať telesné schránky a opäť do nich vstupovať? Táto myšlienka je v príkrom rozpore s evanjelickým učením o znovuzrodení prostredníctvom duchovnej premeny každého človeka. S príchodom Jamesovho zlého sna som stratil duchovný pokoj a ocitol som sa vo vojne s celým svojím presvedčením.“

Nastalo poctivé, zdĺhavé, húževnaté a detailné preverovanie informácií trojročného syna. Hľadanie na internete, v archívoch, stovky telefonátov a schôdzok s pamätníkmi, účasť na zrazoch vojnových veteránov. Leiningerovci vylučovacou metódou zistili, že ich syn – ak to bol on – sa vtedy volal James McCready Huston a postupne si potvrdili pravdivosť všetkých detailov. Nakoniec padla i posledná opora Bruceovej nedôvery: našiel priameho svedka Hustonovho zostrelenia. Bol to zadný strelec bombardéra z inej perute, ktorého pri útoku stíhačky sprevádzali, a ten potvrdil priebeh posledných okamihov, ktoré sa malému Jamesovi vracali v nočných morách:

„Asi tridsať metrov naľavo od nás sa držal jeden Wildcat…“ Tu musíme prerušiť citáciu z knihy. Malý James Leininger hovoril o stíhačke Corsair, zatiaľ čo na lietadlovej lodi Natoma Bay boli stíhačky typu Wildcat. Z tejto nezrovnalosti sa otec Bruce Leininger dlho radoval ako z dôkazu nezmyselnosti reinkarnácie. Ale Huston, ako sa ukázalo, lietal na dvoch typoch stíhačiek, na Corsairoch a Wildcate. Keď to Bruce zistil, pocítil, že jeho doterajší obraz sveta sa rúca a on stráca pôdu pod nohami. „V jednom okamihu otočil jeho pilot hlavu a pozrel sa mojím smerom. Zachytil som stíhačov pohľad, a v tom sa to stalo. Predok Wildcatu trafil granát – podľa mohutnosti explózie musel byť veľkej ráže.

Ešte pred okamihom nedotknutý stroj zahalili jasné plamene. Nerozpadol sa, len ako ohnivá guľa zmizol podo mnou… Viete, pán Leininger, bol som posledný, kto ho videl živého,“ zadŕhal sa v silnom pohnutí John. „Neviem, kto to bol ani ako sa volal, ale jeho tvár a oči ma prenasledovali celý život.“ Sklonil hlavu a do chvejúcich sa rúk vzal Hustonovu fotografiu. „Áno, to je on. Poznávam tú tvár. Teraz konečne viem, kto sa na mňa od tej nešťastnej chvíle stále pozeral.“

Bruce Leininger si vtedy s konečnou platnosťou uvedomil, že bude musieť nájsť novú cestu medzi skutočnosťou a vierou. „Boh, ako ja verím, nás obdaril duchom. A ten žije večne. Duch Jamesa Hustona sa vrátil k nám. Prečo, to neviem, ale urobil to. Je jednoducho veľa vecí, ktoré si človek nedokáže vysvetliť, nieto ich spoznať.“ Kniha – napoly dokument, napoly emotívne rozprávanie skutočnej udalosti – o malom reinkarnovanom Jamesovi a dospelých hľadačoch pravdy – je výnimočná nespochybniteľnosťou faktov. Také podrobné a presné vedomosti malého dieťaťa skutočne ťažko vysvetliť inak než reinkarnáciou.

Knihu “Most času” si možno zakúpiť aj v našom online obchode:
 
(viac vo Svete Grálu č.33/2012)

Ak vás v článku niečo zvlášť zaujalo, alebo máte v tejto oblasti osobnú skúsenosť, napíšte nám.

  Vytlačiť článok     Poslať odkaz mailom   Zdieľaj článok

Rýchle hľadanie

Kliknite na...

Svet Grálu TV na Youtube

Časopis Svet Grálu
na Facebooku

Kalendár podujatí

Prednášky pre verejnosť
Ponuka podujatí organizovaných 
Neziskovou org. Svet Grálu
a  Nadáciou Posolstva Grálu
v roku 2017
   novinka!

Editoriál

Vážení čitatelia!
V živote sme neočakávane posta- vení pred otázky, ktoré nás, zdá sa, zastihnú vždy nepripravených. Sme postavení pred riešenie ne- predpokladaných, a často aj neže- laných situácií.
Mám známu, ktorá ako sedemnásť- ročná mala autonehodu. Zrazil ju motocykel. Pre dospievajúce dievča to bol šok, s ktorým sa dlho nevedela vysporiadať. Vyvstali otázky. Prečo ja?       Viac...

Knižná ponuka

Abd-ru-shin
Vo svetle Pravdy

Posolstvo Grálu


Tu v predaji

--- A K C I A ---

Kolekcia štyroch DVD!
17,80 € (536,24 Sk)

Pri kúpe celej DVD edície
získate štyri DVD za výhodnú cenu.

Akciová ponuka DVD obsahuje:
DVD Smrť a druhý breh
DVD Strach a depresia
DVD Umrieť dôstojne
DVD Osud a reinkarnácia