Informácie mailom 

   Zaregistrujte sa a                
   budeme vám posielať        
   informácie mailom
      
       

 Svet Grálu 

   Zoznam  časopisov               
   e-časopis                                

 Servis 

   2 % z dane                            
   Kontakt na redakciu             

Rozšírená listáreň

Vážení čitatelia,

Ďakujeme Vám za všetky listy a e-maily, ktoré nám posielate do redakcie.  Rozšírená listáreň tejto webovej stránky dáva priestor pre Vašu korešpondenciu, ktorá sa nedostala do časopisu.

 


...Čo Vám na Vaše milé a láskavé slová napísať? Vo Vašom časopise, čo ma ním obšťastňujete, čítam všetko, a viackrát. Keďže som, ako viete, mrzák, som v podstate nad vecou, a tak témy ako hašterenie sa politikov, zlostenie sa nad ich nesplnenými a nesplniteľnými sľubmi ma už nenadchne. Verím, že chápete zmysel, čo som tým chcel povedať. Viac ma zaujíma, prečo títo ľudia dávajú také nezmyselné sľuby, hoci vedia, že ich nesplnia. Myslím, prečo zahadzujú svoju ľudskú podstatu. Takisto ma zaujíma, prečo niekto, kto má málo, dáva ešte viac ako má. Tiež ma zaujíma, prečo niektorým nestačí urážať len ľudí, ale aj Stvoriteľa.

     [Celý príspevok]
 


...Netrúfala by som si hodnotiť či porovnávať kvalitu samotných článkov, ale celkovo sa časopis skutočne vydaril - gratulujem Vám aj celej redakčnej rade, pre ktorú zostavenie čísla určite nebolo jednoduché.

Čo je na časopise najmilšie a dnes úplne ojedinelé, nie je len neprítomnosť reklamy, ale hlavne to, čo vyžaruje - úprimnosť, skromnosť a akúsi čistotu alebo čo to je.

     [Celý príspevok]
 


Svoje rozprávanie musím začať udalosťou - úrazom, ktorý sa mi stal, keď som mala 15 rokov. Cvičila som v telocvični na kruhoch, ale bez dozoru a bez žinenky pod sebou. Skúšala som robiť tzv. sviečku, visieť dole hlavou, čo je na kruhoch dosť ťažké, lebo nie sú stabilné. No a mne sa po niekoľkých pokusoch začala krútiť hlava a zatmievať pred očami, nakoľko som mávala nízky tlak a občas som ráno aj omdlela, ak som vstala z postele prudko a tak aj teraz som musela počkať, kým sa mi vyjasní zrak a prestane sa krútiť hlava. No a keď už mi bolo dobre, tak som si povedala, že ešte jednu poslednú „sviečku“ skúsim, a aj keď sa mi to nepodarí, tak už prestanem. Keď som sa rozhojdávala v závese na rukách a už som nabrala dobrý švih, som omdlela, pustila som sa kruhov a pekne natiahnutá som spadla hlavne tvárou na parkety.

     [Celý príspevok]
 


Knihu Vo svetle Pravdy som objavil náhodou pri Televíznych novinách, kde ukazovali tú paniu, ktorá väznila a mučila synčeka, vraj že pochádza z nejakej sekty. Tak som tú knihu hneď objednal, zaujímalo ma, aká sekta by to musela byť, ktorá by ospravedlnila týranie detí, teraz som na strane 720 z cca. 1100 a musím povedať, že niečo také geniálne som ešte v ruke nedržal, a to sa už viac ako 30 rokov zaoberám kresťanstvom, predovšetkým gnostickým vznikom kresťanstva, ezoterikou, kabalou, psychológiou, Kumránom, Nag Hammadí, apokryfmi a podobne.

     [Celý príspevok]
 


Vo vašom časopise sú vždy články, ktoré ma zaujmú. Bývajú z rôznych oblastí a pobádajú, aby sa človek nad nimi, nad sebou zamyslel. Teraz by som ale chcela prispieť k téme reinkarnácie a to z pohľadu mojej štvorročnej dcérky.

     [Celý príspevok]
 


Konečně Jsem se rozhodla i já přispět svojí zkušeností s interupci. Taktéž jak další věřící ženy i já jsem podstoupila interupci . Dodnes si pamatuji jak jsem se rozbečela když jsem vykládala důvody těch kroků a omlouvala sama sebe ,jako se moje vnitro bránilo a mněl špatný pocit nad tím rozhodnutím.V den interupce i navíc na operačním stole jsem pořád mluvila a svém těle jsem měla pocit, že to vůbec nechci, i když moje venkovní Já,můj rozum měl ty správné důvody! Proč ten zákrok uskutečnit? Stalo se. Po zákroku jsem se musela naplno věnovat rodině, zaměstnání atd. Mněla jsem pocit že jsem zapomněla.

     [Celý príspevok]
 


v poslednom čísle časopisu Svet Grálu ma obzvlášť zaujal príspevok pod názvom „Pútnik krajinou“ (mimochodom všetky sú zaujímavé). Takmer každý deň chodím so svojim psíkom do prírody a tiež sa stretám s jednou tzv. „božou mukou“. Na rozdiel od spomínaných v príspevku, je táto úplne obyčajná. Tvorí ju iba kmeň starej lipy a obrázok Madonny s dieťaťom, ale aj tak ma zaujala od prvého okamihu, čo som ju zbadala.

     [Celý príspevok]
 


Po prečítaní Vašej reakcie (Listáreň vo Svete Grálu č. 11/2007) na môj článok Nevítaný hosť (Listáreň vo Svete Grálu č. 9/2006) mi nedá, aby som nereagovala. Je veľa názorov. Dobré aj tie zlé. Vy píšete na môj popud, a ja som písala z presvedčenia, že robím dobre a pomôžem ozrejmiť chyby, nevedomosť a strach. Našu ľahkovážnosť, s ktorou sa dopúšťame omylov vo svojom živote. Svoj list som napísala preto, lebo som to tak cítila. Svojím uvedomením si chyby, ktorej som sa dopustila.

     [Celý príspevok]
 


 

  Vytlačiť článok     Poslať odkaz mailom   Zdieľaj článok

Rýchle hľadanie

Kliknite na...

Svet Grálu TV na Youtube

Časopis Svet Grálu
na Facebooku

Kalendár podujatí

Prednášky pre verejnosť
Ponuka podujatí organizovaných 
Neziskovou org. Svet Grálu
a  Nadáciou Posolstva Grálu
v roku 2017
   novinka!