Informácie mailom 

   Zaregistrujte sa a                
   budeme vám posielať        
   informácie mailom
      
       

 Svet Grálu 

   Zoznam  časopisov               
   e-časopis                                

 Servis 

   2 % z dane                            
   Kontakt na redakciu             

Vnútorná cesta cez mená duše a ducha

Meno duše a ducha nie je len meno. To je len pozemské slovo, ktoré som použil na označenie niečoho iného ako sú pozemské veci. Nevieme komunikovať na úrovni duše a ducha, vieme zatiaľ komunikovať len na úrovni pozemských slov. Preto na opis pozemskými slovami neopísateľných vecí používame pozemské slová, ktoré v skutočnosti nikdy nebudú vedieť presne opísať danú vec a stav na vyšších úrovniach.

Pokiaľ si to uvedomíme a budeme brať do úvahy, tak nám to nebude až tak skresľovať získavanie informácií.

Meno duše je v skutočnosti určitý vibračný stav, ktorý sa dá cítiť priamo. Bez pozemských slov. Človek, ktorý to zažije, precíti, ten už chápe, o čom je reč. To je to isté, ako keby sme chceli slepcovi od narodenia presne opísať aké je to vidieť farby. To, čo mu opíšeme, v jeho predstavách nikdy nebude také, ako keď začne vidieť a sám sa presvedčí o farbách na vlastné oči. A potom sa bude čudovať, že veď si to predstavoval úplne inak.

A presne tak isto to vyzerá aj s človekom, ktorý číta o duchovných a duševných veciach. Má určité predstavy, a myslí si, že je to pravda.

Potom, ako zažije svoj prvý duchovný, mystický zážitok sa bude čudovať, že je to úplne inak, ako si to myslel. Človek potom už začne chápať, že jeho predstavy po prečítaní, počutí o duchovných, mystických skutočnostiach, ktoré ešte neprežil, nikdy nebudú správne a pravdivé, to znamená, že nikdy nebudú také isté, ako keď to zažije.

Z. F. (meno v redakcii)

 

 

  Vytlačiť článok     Poslať odkaz mailom   Zdieľaj článok

Rýchle hľadanie

Kliknite na...

Svet Grálu TV na Youtube

Časopis Svet Grálu
na Facebooku

Kalendár podujatí

Prednášky pre verejnosť
Ponuka podujatí organizovaných 
Neziskovou org. Svet Grálu
a  Nadáciou Posolstva Grálu
v roku 2017
   novinka!